Yazar: Senem Düvencioğlu        

11.10.2018     22:33:40
Limanköy ve Beğendik Köyü


Limanköy

Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı olan Limanköy doğal liman olma özelliği taşıması yanında, sakin, küçük ve sevimli bir yapıya sahip. 150 yıl önce Balkanlardan gelen Türk göçmenlerin kurduğu bu köyün doğal olarak Karadeniz’e doğru çıkıntısı var.


1866’da Fransızlar tarafından yapılmış bir de deniz feneri bulunmakta. Limanköy deniz kenarında olduğu için doya doya balık yiyebilir, farklı balık yemeği çeşitleri tadabilir, uçsuz bucaksız deniz seyri yapabilirsiniz. Köyde konaklayacağınız apart evler ve pansiyonlarda mevcut.


Beğendik Köyü

Limanköy’e kadar geldikten sonra 14 dakika uzaklıktaki Bulgaristan’la komşu köyümüz olan Beğendik Köyü’nü görmeden dönmenizi tavsiye etmeyiz.


Arada sınırımız Mutlu Dere, tabi dereyi gidip görmek mümkün değil, sınıra yaklaşmak yasak ama uzaktan net bir şekilde Bulgaristan’nın Rezovo Köyü’nü görebilirsiniz.


Beğendik Köyü, yeşilliği, çayırları, otlayan inekleri, gelincikleri, papatyaları ile ayrılmak istemeyeceğiniz bir güzellik. Sahildeki çay bahçesinde oturup çayınızı yudumlarken sahibiyle sohbet edip Trakya şivesini en net hissedebileceğiniz yerde olacaksınız.
  Kırklareli, Demirköy, Limanköy, Beğendik Köyü, Mutlu Dere, Balkanlar, Karadeniz, Fransız Feneri, Bulgaristan, Rezovo Köyü, doğal liman, balık yemekleri, doğa, tatil, gezi, seyahat


  Bu konudaki görüşlerinizi duymak isteriz...